TEKNOKOL’un temelleri 2003 yılında öğretmen emeklisi olan Ahmet Uzunoğlu ve oğlu Hüseyin Uzunoğlu tarafından, Ayper Elektrik Elektronik Otomasyon Ltd. Şti. firması kurularak atılmıştır. Ayper; endüstriyel otomasyon ürünleri pazarlama, mühendislik hizmetleri, proje, uygulama, montaj ve servis hizmetleri konularında uzmanlaşarak, 15 yıldır faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

TEKNOKOL ise Ayper’in bilgi birikimi ile 2012 yılında NRS Kablo Bilgisayar Ltd. Şti. unvanıyla kurulmuştur. TEKNOKOL; NRS Kablo Bilgisayar Ltd. Şti.’nin dünya çapında patentli markasıdır. Makina sektöründe ciddi bir talep oluşturan Operatör Kol ve Pano Sistemleri üzerine eğilmiş ve bu sektördeki uluslararası üretici firmaların ürünlerini masaya yatırıp, Ayper’in de tecrübesiyle harmanlayarak sektördeki eksiklikleri görmeyi başarmıştır.

TEKNOKOL; ilgi, uzmanlık ve tecrübesi ile yaptığı kol ve pano tasarımlarında modüler yapıyı koruyarak; gerek görsellik, gerek dayanıklılık, gerekse farklı sektörlere hitap edebilme yeteneğiyle kısa zamanda rakiplerinden ayrılmayı başarmıştır.

TEKNOKOL; Marka Tescil Belgesi, Faydalı Model Belgesi, Tasarım Tescil Belgesi ve CE Belgeleri ile, üretimini gerçekleştirdiği kol ve panolardaki farklılıklarını ortaya koyarak, bazı özel aparatlar için de İncelemeli Patent alarak uzmanlığını ispatlamıştır.

TEKNOKOL; ürünlerini uluslararası test laboratuvarı olan özel bir şirkete (Yapısal Analiz ve Test Laboratuvarı) analiz ettirerek ve testlerden üst seviyede geçmeyi de başarmıştır.

TEKNOKOL; 2017 Mayıs ayında 4500 m2 kapalı, 1000 m2 açık alanlı yeni fabrikasına taşınarak; makine parkuru ve üretim hattını da genişleterek gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarda hızla büyümeye devam etmektedir

Kalite Sertifikaları