MODÜLER YAPIYI KORUYAN TEKNOLOJİLER

Elektrik, bugün hiç olmadığı kadar geleceğin enerjisi olma yolunda. Artan talepler, değişen elektrik enerjisi üretim teknikleri, yeni uygulamalar ve giderek daha entegre hale gelen yeni sistemler. Siz bu anlamda neler yapmayı planlıyorsunuz?

 

Operatör kol ve pano sistemleri ürettiğimiz üretim hattımızda Endüstri 4.0 teknolojisine uygun olarak yatırımlarımızı ve planlamalarımızı yapıyoruz. Asıl felsefelerimizden birisi de minimum enerji ile maksimum verimlilik. Bunu yaparken de hata payını minimize ederek daha kaliteli ürünleri üretmeyi amaçlıyoruz.

 

 

Teknokol olarak Endüstri 4.0 kapsamında sektörünüze ne gibi inovasyonlar getirmeyi planlıyorsunuz?

 

Güncel olarak yapmış olduğumuz sistem Endüstri 4.0’ı destekliyor. Ürünlerimizin amacı operatörün makineyi daha güvenli ve daha kolay kullanmasını sağlamak. Bu bağlamda her geçen gün ürün gamımızı artırarak daha çok pazara girmeyi hedefliyoruz.

 

 

Referans projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Şu an için Türkiye’deki en büyük makine üreticileri ile çalışıyoruz. Ayrıca gerek otomotiv gerekse beyaz eşya sektörü gibi yine Türkiye’nin en büyük firmaları arasında bulunan, ürünlerimizi üretim hatlarında kullanan müşterilerimiz mevcut. Halihazırda da dünyanın 20’ye yakın ülkesine ürün vermiş durumdayız. 

Türkiye’de 21, dünyada ise 12 adet bayimiz bulunuyor. Ürün çeşitliliği anlamında bu işi yapan dünya üzerindeki ilk beş firmadan birisiyiz.

 

 

Son dönemde sektöre sunduğunuz/sunacağınız ürün gamınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Geçtiğimiz yıl en çok tutulan 40’lık serimizi geliştirerek 45’lik seri çıkarttık. Bu yıl ise körüklü ve asansörlü serilerimizin AR-GE çalışmalarına başladık. Bu iki seriyi de tamamladığımızda dünya üzerine, ürün çeşitliliği anlamında bu işi yapan üç firmadan birisi olacağız.

 

Gelecek dönem hedefleriniz ve yatırımlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Yatırımsal anlamda ürün çeşitliliğimizi tamamlayarak, bu bağlamda dünyada ilk sırada olmayı hedefliyoruz. Önümüzde çok büyük bir pazar var. Sürekli bayi ağımızı genişletiyoruz. Bu da akabinde üretim hattının genişlemesini ve ilave personel istihdamı ihtiyacını doğuruyor. Nihayetinde, ürün çeşitliliğimizin artması ile birlikte; müşteri portföyümüz de makine parkurumuz da personel sayımız da sürekli olarak artıyor ve artmaya devam edecek.